Eren Erdem’den ‘sahte hesap’ itirafı

Gazeteci Gürkan Hacır, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, siyasal iletişimci Ferhat Murat, Kübra Par’la Farklı Açılar’a konuk oldu. Kübra Par’a özel açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, gazeteci Altan Sancar’ın CHP’nin sosyal medyada haber hesabı topladığını iddiasına yanıt verdi.

Eren Erdem’in açıklamalarını Kübra Par şu şekilde aktardı:

“EĞER BU TOPLANTIDAN HABERİM OLSAYDI BUNU GİZLİCE SIZDIRMAZDIM, AÇIKTAN YAYINLARDIM”
Eren Erdem’le ilgili iddia vardı. Eren Erdem’in ‘haber’ adı altındaki X hesaplarını üyelere ‘Takip edin’ diye göndermesi ve birinin de Zoom toplantısını sızdırdığı iddiası. Bu iddiayı sordum, ‘Gazeteci Altan Sancar, sosyal medya hesabından o iddiayı ortaya attı ama sonra düzeltti. Siz asıl düzeltme açıklamalarına bakın. Zoom toplantısının sızdırılması konusunda sürekli suçlanıyorum, bizim yaptığımıza dair bir algı yayılıyor ama bunu iddia eden herkese dava açtım, bu bir iftiradır. Eğer bu toplantıdan haberim olsaydı bunu gizlice sızdırmazdım, açıktan yayınlardım. Hatta basın toplantısı düzenler, gösterirdim. Çünkü bu Zoom toplantısının doğru olmadığını düşünüyorum. Doğru olmamasını düşünmemin nedeni belediye başkanları parti meclisi seçer. Bir belediye başkanının başkanlığında parti meclisi üyelerinin toplantı yapmasını doğru bulmuyorum’ dedi.

“ŞARTLAR BUNU GEREKTİRDİĞİNDE YAPACAK BİR ŞEY KALMAZ”
‘Haber 2024’ diye bir X hesabını ‘Takip edin’ diye Eren Erdem üyelere mesaj atmıştı, ben de kendisine ‘Bunu bir siyasi parti bir haber hesabını destekler mi?’ diye sordum, Eren Erdem ‘Şartlar bunu gerektirdiğinde yapacak bir şey kalmaz ama Haber 2024 sayfası CHP’ye dair haber paylaşmıyor. Bunların amacı dezenformasyonlara karşı doğru bilgiyi sağlamak. SMS’lerle ilgili gizli bir şey yapmıyorum. Ben siyasi parti yönetici olabilirim ama aynı zamanda gazeteciyim. Bu hususlarda gazetecilik yapmak isteyen arkadaşlarını destekleyebilirim. Bunu açık bir şekilde partinin bilgisine sunarak yaparım.’ dedi.

“ONLARCA FACEBOOK, TİKTOK VE INSTAGRAM SAYFAM VAR”
Sözlerinde asıl tartışma yaratacak yer ‘Ekrem Editoğlu isimli hesabın, kimler tarafından yönetildiği malum olduğu halde herhangi bir CHP üyesi bu hesapların kimler tarafından yönetildiğini bilmiyor’ dedi. Ben de ‘Kim tarafından yönetiliyor?’ diye sordum, ‘Attığı tweetler, yaptığı algı operasyonları nedeniyle ortada değil mi? Bize isnat edilen sayfalar Ekrem Bey ve Özel aleyhine haber yapmadı. Onlarca Facebook, TikTok ve Instagram sayfam var. Bunları aldık, seçime doğru dezenformasyona karşı bu hesaplardan doğru bilgi yayacağız. Benim işim bu, ben dezenformasyonla mücadele etmek için kullanıyorum’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x